Kaip sukurti patogią darbo vietą mokiniui

Mokykla yra vieta, kurioje jaunuoliai praleidžia didžiąją dienos dalį. Tai, kaip mokinys jaučiasi mokykloje, komfortas sėdint pamokoje turi tiesioginėms įtakos jo mokymosi rezultatams ir net sveikatai, todėl tinkami ir kokybiški mokykliniai baldai yra nepaprastai svarbu. Žinoma, vien įsigyti gerus mokyklinius baldus nepakanka, reikia žinoti, kaip juos pritaikyti, kad mokiniui būtų patogu, kaip sukurti patogią darbo vietą, ypač kai noras mokytis tampa vis didesne problema. Todėl pirmiausia, ką reikėtų padaryti, parinkti jiems tinkamą vietą. Mokykliniai baldai turi stovėti taip, kad prie jų sėdinčiam mokiniui tektų kuo daugiau šviesos, stengtis juos išdėlioti taip, kad vieni kitiems neužstotų lango (pavyzdžiui, nestatyti spintelių ar drabužių kabyklų arčiau langų nei mokykliniai suolai). 
 
Dar vienas svarbus dalykas – mokykliniai baldai turi būti suderinti tarpusavyje. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad suolo aukštis ir kėdės aukštis bei dydis turi atitikti, o pastarieji turi atitikti mokinio ūgį. Viena dažniausiai švietimo įstaigose daromų klaidų – mėginimas pritaikyti mokyklinius baldus universaliam naudojimui. Išplitusi kabinetų sistema diktuoja tendenciją, kad visi vyresnių klasių moksleiviai atskirus dalykus lanko atskiruose kabinetuose, todėl įvairaus ūgio vaikai sėdi vienodai sureguliuotose suoluose. Be abejonės, taip neturėtų būti. Netinkamo dydžio suolas priverčia netaisyklingai sėdėti, o netaisyklinga sėdėsena sukelia nugaros skausmus, stuburo ligas, iškrypimus ar net skatina regėjimo sutrikimus. Mokiniai ima jausti nuovargį, pasidaro apatiški, dingta noras eiti į mokyklą, žingeidumas, ypatingai tie, kurie ir laisvalaikiu mažai juda. 
 
Tai ypač aktualu kalbant apie jaunesnio amžiaus mokinius, kuriems ir taip sudėtinga priprasti prie nuolat didėjančio krūvio, todėl mažiausiai ką švietimo įstaigos galėtų dėl jų padaryti – tai pasirūpinti patogia, darbui tinkančią ir sveikatą tausojančia darbo vieta. Juk mokykliniai baldai ir yra kuriami tam, kad būtų pritaikyti pagal mokinio poreikius, jie yra lengvai reguliuojami, todėl jų aukštis gali būti nesudėtingai keičiamas, tokiu būdu užtikrinant mokiniui maksimalų komfortą, norą mokytis ir siekti aukštų rezultatų.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mersioprekyba.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su mersioprekyba.lt slapukų politika.

Sutinku